1. Vikšrelio grupė

viksreliogr@gmail.com
tel. 868353406

Grupės savitumas
Grupės komanda
Ugdymas

2023-2024 metai

Taip praleidome šiuos mokslo metus…


Vasaros laisvi siužetiniai žaidimai grupėje – įvairūs žaidimai su personažų kostiumais.Gegužės gale ir birželį šventėme daug gimtadienių. Šventėme Dominyko, Augustino, Emilio bei Olivijos gimtadienius. 

     


Paskutinė vasaros stovyklos diena – ,,pimpačkiukų” batutas darželio kieme! 


Vasaros stovyklos priešpaskutinė diena – išvyka už darželio ribų. Mes vykome į kaimynystėje esančios mokyklos stadioną. Vaikai šoko, žaidė gaudynes,  laipiojo karstyklėmis, bėgo ratus bei vaišinosi.. 


Vasaros stovyklos 8 dieną vyko sporto žaidynės. Vaikai dalyvavo net 9 rungtyse – ,,Muzikos ritmu”, ,,Drąsieji lipikai”, ,,Žodžiukai ir pirštukai”, ,,Kamuoliukai skraidukai”, ,,Draugų parašiutas”, ,,Alkanos varlytės”, ,,Kamuoliukų lietus”, ,,Linksmieji lankai ir maišai” bei ,,Vandens žuvytės”. Rungtis visi įveikė ir gavo prizus. 


Stovyklos šešta diena – palapinių diena…


Stovyklos penkta diena – herojų diena. Visi persirengę mėgstamiausiais personažais – žmonėmis vorais, fėjomis, princais ir raganomis.


Trečia stovyklos diena – piknikas darželio kieme. 


Vasaros stovyklos ketvirta diena – tapyba ant grindų. 


Vasaros stovyklos antra diena – molio lipdymas lauke su Mindaugu.


Vasaros stovyklos pirma diena – vėliavos piešimas.


Domimės fotografija. Vaikai dar kartą turi galimybę pasinaudoti fotoaparatu, fotografuoja kas jiems įdomu grupėje – žaislus bei draugus. 


Futboliukas su Vilma…


Vaikų dienos šventė. Vaikai piknikavo lauke, piešė kreidelėmis, pūtė burbulus ir šoko


Pirma mūsų grupės vaikų išvyka autobusu. Keliavome į edukaciją ,,Myliu kaimą”. Aplankėme vištas, žąsis, antis, arklį, ponį, triušius, ožkas bei avis. Vaikai susipažino su gyvūnais ir sužinojo, kaip jie leidžia laiką kaime, jų gyvenimo būdą. Taip pat kaime susirengėme iškylą, smagiai leidome laiką bei vaikai galėjo pasijodinèti su poniu Šreku. 


Vaikai ruošėsi mamyčių dienai. Dekoravo gėlytes ir augalų indelius…


Lyjant lietui susirengėme ,,iškylą” grupėje. Žaidėme palapinėje, ,,kepėme ant laužo” zefyrus ir susėdę prie laužo tiesiog šnekučiavomės…


Savaitės tema – apie boružėles. Vaikai su obuoliu antsaudavo boružėlės kūnelį ir piešė jos ,,antenas” bei kojytes. 


Vaikai su sporto trenere Vilma žaidžia futboliuką.


Kovo 11-osios minėjimas 


Šventėme miego dieną visą dieną leisdami su pižamomis ir chalatais…


Penktadienio siužetinis žaidimas – fotostudija. Grupėje buvo paruoštos dvi fotsienelės ir vaikai turėjo galimybę būti modeliais ir fotografais. Vaikai bandė fotografuoti tiek telefonu,tiek fotoaparatu. Vaikai susipažino su seniau populiaru fotoaparatu ir daug kam tai buvo nematyta ir labai įdomu.


Svečiai iš Lietuvos Sveikatos ir Mokslo universiteto pravedė edukaciją apie dantis, jų priežiūrą. Su vaikais diskutavo, kas dantukams sveika, kas ne. Vaikai rodė kaip moka plauti dantis ir už tai gavo diplomus. 


Kaziuko mugė…


Vasario 16-osios paminėjimas. Kalbėjome apie Lietuvos vėliavą ir dažėm rankas ir štampavom vėliavos spalvomis.


Siužetinis žaidimas ,,Grožio salonas”. Kiekvienas parodė savo turimą patirtį grožio paslaugų atlikime. Vaikai lakavo nagus, džiovino,šukavo plaukus.


Savaitės tema ,,Žuvys”. Susipažįstame su įvairiomis žuvimis, jų pavadinimais, kur gyvena ir kaip maitinasi. 


Penktadienio žaidimas ,,Slibino žaidynės”. Visą savaitę su vaikais atlikinėjome įvairias fizinio aktyvumo užduotis, o penktadienį jas apjungė finalinis ,,slibino žaidimas”. Vaikai turėjo kiekvienas atlikti penkias įvairias užduotis – sudėti kaladėlių skaičių pagal kortelėje pažymėtą skaičių, surasti daiktus pagal formą, risti kamuoliukus stalu ir pataikyti į taikinį, pereiti ant žemės sužymėtais langeliais kojomis ir rankomis bei bendra užduotis kur reikėjo perduoti kamuoliuką  vienas kitam iki pat galo. 

Pasiruošimas ,,Slibino žaidynėms”. Įvairios fizinio aktyvumo užduotys. 


Meilės diena…


Šventėme Užgavėnes…


Šią savaitė vyko pokalbiai apie pyktį. Aptarėme, kad pykti galime visi, tačiau svarbu kaip jį valdysime, kad neįskaudintumėme kitų. Taip pat savo pykti sulyginime su gamtos reiškiniais, mėtėme pykčio kamuoliukus.


Žaidimas – Veterinarija. Vaikai gydė žaisliukus, skiepijo, apžiūrėjo, maitino bei atliko įvairius tyrimus. Tuo pačiu buvo kalbama apie meilę gyvūnams, kaip reikia prižiūrėti.


Vyko žaidimas – labaratorija. Vaikai maišė, pylė įvairias konsistencijas. Tyrinėjo ant šviesos stalo. 


Penktadienio siužetinis žaidimas ,,ledainė”. Grupėje įsikūrė geriausia ledainė Kaune. Turėjome įvairiausių skonių ledų, nusidriekė ilgiausios eilės, vaikai nepagailėjo sumokėti ir po 100 eurų už ledus…


Kalbėjome apie vaisius ir daržoves. Vartojome sąvokas: saldus, rūgštus, kartus. Taip pat aptarėme, kurie yra ypač naudingi sveikatai, o kurių reikėtų vartoti mažiau…


Susipažinome su žmogaus kūno dalimis, organais bei tyrinėjime kaukolę. Vaikai buvo susidomėję.


Penktadienio žaidimas ,,X faktorius”. Žaidimo metu buvo stengiamasi, kad vaikai patirtų ne tik džiugias akimirkas, bet ir ugdytų pasitikėjimą savimi, drąsą.


Žaidimas – kelionė į Braziliją. Vaikai buvo supažindinti, ką reikia turėti oro uoste, norint skristi į kelionę: paso, bilietų, praeiti patikrą, kantrybės laukiant eilėse. Dabar mums jokios kelionės nebaisios!


Vaikai susipažino su raidėmis, bandė sudėlioti trumpus žodžius…


Sporto užsiėmimai


Vaikų šokiai – daug džiaugsmo ir šypsenų! 


Vaikai pagal schemas formuoja figūras iš plastilino ir dantų krapštukų. Kalbame apie figūrų pavadinimus ir bandome jas skirti…


2022-2023 metai

Žaidimai grupėje. Pasikabinome skėtį ir į jo vidų taikėme kamuoliukus bei kamuoliukus iš laikraščių.


Kalbame apie įvairias skylutes ir jas tyrinėjame. Tam pasitelkėme plaktuką, vinukus ir kamščius. Susipažinome su plaktuku, replėmis, juos tyrinėjome, lavinome akies ir rankos koordinaciją. Kiekvienas pabandė vinuką įkalti į kamštį ir su replėmis bandė vinukus ištraukti. Duriame skylutes kartoninėje dėžeje su mediniais dantų krapštukais. Pridarę skylučių tyrinėjame, ką per jas matome, kaip atrodo skylutės, kai saulės šviesa šviečia per jas. 


Penktadienio vaidmeninis žaidimas –  skalbykla. Skalbėme, džiovėme ir lyginome drabužius. Susipažinome su lygintuvo ir skalbimo mašinos naudojimosi instrukcijomis.

  


Grupė virto ligonine, kurios metu vaikai buvo gydytojais ir gydė vieni kitus bei auklėtojas ir susipažino su medicinos įrankiais…


Vaikai buvo kirpėjais, vieni kitiems darė šukuosenas ir mėgavosi žaidimu…


,,Pavojinga, vyksta statybos…”


Veikla, kurios metu lavėja ne tik smulkioji motorika, bet ir spalvų pažinimas bei skaičiavimas…


Aplinkos pažinimas. Sodinom svogūnus, stebėsime, kaip dygsta laiškai,o vėliau ir  paragausime…


Užgavėnių šventės akimirkos…


Į veidrodį žiūrėdami vaikai akvarele piešė savo autoportretus…


Vaikai  akvarele dažė savo ant lapų apvedžiotus kūnus…


Penktadienio vaidmeninis žaidimas – parduotuvė. Vaikai atliko pirkėjų ir kasininkų vaidmenis…


Nykštukų šventė su tėveliais


Lavinam skaičiavimo įgūdžius


Eksperimentavimai ir tyrinėjimai – neatsiejama mūsų grupės dalis


Džiaugiamės sniegeliu. Kiek daug dar neatrastų ir naujų dalykų atneša žiema…


Labai Laukiame Kalėdų ir ruošiamės joms…


Savarankiškumas – patys pjaustomės ir ragaujame savo gamintus kokteilius…


Santykiai su bendraamžiais mums labai svarbu!


Mūsų kasdieninė veikla…


Mes relakso kambaryje…

Sportuojame ir muzikuojame salėje…


Kodėl reikia plautis rankytes? Mes jau kalbėjome apie bakterijas…


Mes jau domimės matematika ir erdvinėmis figūromis…

Mūsų grupės savaitės veiklų ritmas