13. Bitutės grupė

avl.bitutesgr@gmail.com
tel. 868353143

Grupės savitumas
Grupėje dirbanti komanda
Mūsų grupės savaitės ritmas
Ugdymas

 
2023/2024 mokslo metai

Eksperimentinė, kūrybinė veikla – piešimas ant pieno


Šią savaitę „Bitutės“ ir „Saulutės” grupės kartu įgyvendino projektą ,,Ekologijos takeliu”. Projektas skirtas Žemės dienai paminėti ir vaikų ekologiniam sąmoningumui didinti. Pažinome daiktų medžiagas ir jų savybes, kartu rūšiavome atliekas, o spalvotomis aplikacijomis antram gyvenimui prikėlėme senus marškinėlius! Projektą užbaigėme nuotaikingu ,,Antrinių žaliavų madų šou!”  Dėkojame tėveliams už bendradarbiavimą.


 Velykinis margutis! Vaikai išbandė naują kiaušinių dažymo techniką ir spalvų maišymo metodą, prisiminė svorio matavimo vienetus, patys svėrė.


Aplinkosauginio renginio „Įdomioji ekologija” edukacija – kūrybinės dirbtuvėlės, skirtos žemės dienai paminėti.


Vaikų įspūdžiai dalyvaujant tėvėlių pravestoje edukacijoje ,,Vištos ir viščiukai”. Dėkojame tėveliams už bendradarbiavimą ir nuostabią edukaciją.


Penktadienio tradicija – Futboliukas. ,,Ugningosios gyvatės”, ,,Kovingosios nindzės” ir ,,Medūzos” žaidė futboliuką. Gerino komandinio žaidimo įgūdžius, išsiskaičiavo, atliko kamuolio varymo technikos pratimus, įsidėmėjo kryptį žyminčias spalvas.


Savaitės projektas ,,Mažas sparnuotas pasaulio tyrinėtojas: paukščiai ir jų gyvenimo paslaptys”…


Eksperimentų pagalba vaikai aiškinosi vandens apytakos ratą gamtoje ir agregatines elementų būsenas…


Dailės terapija – A. Vivaldžio kūrinys „Keturi metų laikai: Žiema“, sukūrė puikią atmosferą vaikams ne tik įsigilinti į meninį kūrinį, bet ir išreikšti savo jausmus. Atkreipkime dėmesį, kiek susikaupimo vaikai skiria šiai veiklai. Muzikos ritmu juda ne tik teptukai, bet ir kūnai, sukurdami harmoningą visumą tarp garsų, spalvų ir judesių.


Šventinę nuotaiką kuriant, į Kalėdinių dekoracijų gamybą įsitraukė ir „Bitutės” grupės vaikai. Kartu kuriant – tai tikrai nuostabu!


,,Spynos” – loginė dėlionė, kuri ne tik gerina matematikos žinias, bet ir skatina kritinį mąstymą.


Šią savaitę „Bitutės“ ir „Saulutės” grupės kartu įgyvendino projektą ,,Dalintis gera”. Projektas skirtas Tolerancijos dienai paminėti, santykių su bendraamžiais, savivokos ir savigarbos ugdymui. Stiprindami ir skatindami vaikų tarpusavio sąveiką, kartu žaidėme, dainavome bei, gamindami sausainius ir Tinginį, svėrėme, maišėme, atlikome savitvarkos įgūdžius formuojančius veiksmus. Vaikai džiaugėsi ne tik ragaudami, bet ir patys galėdami pavaišinti darželio draugus savo kepiniais. Dėkojame tėveliams už bendradarbiavimą.

 


,,Skaičių miestelis” – vaikai siejo kaladėlių skaičių su atitinkamu daiktų skaičių žyminčiu simboliu. Skaičiavo iki 10 ir daugiau. Matematikos žinias pritaikė kurdami, gerino konstravimo įgūdžius…


Raidės – vaikai išgirdo, pradėjo geriau suvokti garsinę žodžio reikšmę,  pasikartojo raides,  sugalvojo žodžius prasidedančius iš nurodytos raidės, gerino konstravimo įgūdžius, lipdymo įgūdžius…


„Čia svarbu ne ūgis … ir net ne smūgis“ – tokiu šūkiu pradedame jau antrus metus mūsų darželyje įgyvendinamą projektą „Futboliukas“.

Kiekvieną mėnesį projekto dalyvių lauks nauji iššūkiai ir išbandymai, įvairios lavinamosios užduotys bei geros emocijos ir aktyvi veikla. Projektą organizuoja ir sportinį inventorių finansuoja – Lietuvos futbolo federacija (LFF) kartu su Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA). Visą mūsų futbolo kelionę galite stebėti internetinėje svetainėje www.asfutboliukas.lt


 
2022-2023 mokslo metai

Futboliuko užbaigimo šventė!

Paskutinis šių metų žaidimas subūręs visus bendram tikslui️: smagiam laikui kartu, komandiškumui ir žinoma, apdovanojimams! Pasidžiaukime mūsų pasiekimais kartu!

                                                                        Koordinatorė mokytoja Skirma Grikietytė.


Paskutinė pavasario diena Lietuvos liaudies buitues muziejuje.  Pažintis su piemenėlių dalia, vargais ir džiaugsmais. Kepėme skanią piemenėlių kiaušinienę, valgėme gardžią duonelę… bet gamtoje viskas dar skaniau…


5 – asis Amelijos gimtadienis!2


 Kelionės į T. Ivanausko Zoologijos muziejų akimirkos…


Džiaugiamės pavasarėjančia gamta ir galimybe
lipdyti lauke, keliauti ir pažinti aplinką ir miestą…


Velykų futboliukas „Rid rid rido”


,,Skaičių ledai”.  Žaidimas skirtas skaičių sandarai nagrinėti ir matematiniams veiksmams bei palyginimams atlikti. Taip pat skaičiavimas iki 10 ir gretutinių skaičių įvardinimas…


Paskutinio sniego džiaugsmai, kovo 13 – oji…


,,Bitutės” grupės vaikai daigino pupas maišeliuose, o kai pupos sudygo, jas sodino į žemę ir paliko augti grupėje, o kitas sudygusias pupas nusinešė namo ir augins su šeima. Labai idomu, kieno pupus augs greičiau? 


Kaziukų ir Kazyčių kermošius…


Šiandieną susipažinome su matavimo vienetais, būdais, terminais. Sužinojome kaip galime matuoti aukštį, ilgį. Sužinojome kaip naudotis liniuote, kaip ji sužymėta. Išgirdome tokius terminus milimetrai, centimetrai, metrai, coliai, pėdos, sprindžiai. Pasimokinome naudotis metrinėmis ruletėmis. Visus matavimus atlikome poroje. Matavome ir rašėme skaičius. Buvo idomu ir naudinga.


Keramikos užsiėmime… puodynių žiedimas


Kol visi susirinks galima lavinti pastabumą


Vaidiname draugams pačių sugalvotais ir pagamintais veikėjais


Sensorinis takelis panaudojant ir kalbinius įgūdžius : ,,Pasakyk, ką jauti ?”Mykolo kūrybinio proceso rezultatas


Miesto kūrimas. Viskas iš popieriaus: iškarpyta, sulankstyta, suklijuota ir pritaikoma žaidimui. Paliktas nejudinamas kelioms dienoms. Miesto pavadinimas Ariogala.


Komandiniai emociukų žaidimai :). Vaikų įspūdžiai ir reakcijos veikiant komandiškai vaidybinėse ir kasdieninėse situacijose.

 


Antistresinis kamuoliukas – tai daug įvairių sprendimo būdų ir loginio mąstymo pareikalavusi veikla. Kokios priemonės bus reikalingos, kaip pasigaminti piltuvėlį, kaip supilti smulkias/stambias kruopas, kaip atkimšti piltuvėlio skylę? Šiuos ir kitus veikloje vaikams kilusius klausimus išsiaiškinome gamybos procese.

Lavinamasis žaidimas skirtas: išgirsti pirmą žodžio skiemenį, gerinti susikaupimą, pastabumą bei loginį mąstymą. Išsiaiškinome, kad daugiausiai mūsų grupės aplinkoje yra daiktų prasidedančios K raide.


 Veikla ,,Bokštų konstravimas!”. Šios veiklos metu vaikai įtvirtino matavimo srities sąvokas apibūdinančias daikto ilgį, storį, plotį. Žaidė rūšiavimo žaidimą, gerino erdvinį suvokimą, smulkiąją motoriką. Taip pat lavino susikaupimą ir koncentraciją bei gebėjimą valdyti emocijas


,,Drakoniukų”, ,,Dinozaurų” ir ,,Katyčių” komandos  dalyvavo kamuolio varymos ir stabdymo pratybose, žaidė draugiškose varžybose


„Kiek ir ko aš suvalgau?” Vaikai stebėjo savo mitybos įpročius, kūrė grafiką ir jį analizavo


,,Atspėk!” Vaikai plėtė savo žodyną, kontroliavo  kalbą, o kartu ir sugalvojo įdomių paaiškinimų, kurie prajuokino visus 🙂

Skaičiuojame! Vaikai vartojo matematines sąvokas, gerino gebėjimą dirbti komandoje. Lygino skaičius daugiau arba mažiau, aiškinosi skaičių sandarą

„Pėdsakų tyrinėjimas”. Vaikų inicijuota veikla. Tyrinėjome sniege rastus pėdsakus, įvardinome jų dydį, bandėme atspėti kieno jie yra


Išvyka į A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklą ,,Sveikatos rytas”.  Įspūdinga erdvi sporto salė su ,,tikru” treneriu, estafetės, komandinės dvasios palaikymas, laimėjimo džiaugsmas ir pralaimėjimo kartėlis… 


Mažieji mokslininkai… Išvyka į A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklą. Edukacija ,,Bandymai – eksperimentai“. Sužinojome naujus terminus: laborantas, menzūrėlė, lėkštelė petri,mikroskopas, pipetė, sausas ledas, aliejus-lengvesnis už vandenį, ir t.t.

   


Nagrinėjame žmogaus kūno sandarą… dalinimasis asmenine patirtimi. Aivaro atradimas: ,,raumenys laiko smegenis“…


Mes ir matematikos pradmenys… pažintis su skaičiais, lyginimas daugiau, mažiau, lygu…


Žiemos linksmybės


Veikla „Futbolas”. Vaikai atliko naujus kamuolio varymo pratimus, kartu žaidė bendrą žaidimą, patyrė geras emocijas.

 


Šventėme Helovyną…


STEAM veikla „Oro varikliu varoma mašina“. Vaikai atsakė į klausimus: kaip važiuoja, kodėl nevažiuoja, ką daryti kitaip, kad važiuotų? Konstravome, išbandėme, išsiaiškinome ir sužinojome.

Veikla. „Konstravimas”.

STEAM Veikla „Šlepetės”. Atsakėme į klausimus: kas anksčiau siūdavo batus, kokios medžiagos buvo naudojamos. Išsiaiškinome savo pėdos dydį, radome vienodo dydžio batų poras ir jas sudėstėme nuo mažiausio iki didžiausio numerio. Patys pasigaminome savo dydžio šlepetes.


„Rudenėlis”


„Judėjimas – sveikata”

  


„3 D figūros”

     


Rudens darbai Tvirtovei statyti …

 

Grupės aplinka